Електронски дневник

ЗА НАСТАВНИКЕ

Препорука

Упис у I разред

УСЛУГА еУПРАВЕ - ИСКАЗИВАЊЕ ИНТЕРЕСОВАЊА ЗА УПИС У ОСНОВНУ ШКОЛУ!

01.04.2020. - Обавештење за родитеље

Поштовани родитељи и будући ђаци прваци,

молимо Вас да, због проглашеног Ванредног стања на територији РС, редовно пратите обавештења на нашем сајту везано за упис у први разред.

ВАЖНО!!! - 30.03.2020.

Припремљена је нова процедура уписа деце у први разред основне школе за школску 2020/2021. годину.

Родитељу/другом законском заступнику деце која су стасала за упис у први разред основне школе за школску 2020/2021. годину (деца рођена од 01.03.2013. до 01.03.2014. године), од 01.04.2020. године биће омогућено да електронским путем искажу интересовање за упис детета у одређену основну школу на територији Републике Србије преко Портала еУправа.

Услуга Исказивање интересовања за упис у основну школу (наведена услуга биће омогућена родитељима од 01.04.2020. године - очекивани датум) има за циљ да школе евидентирају заинтересованост родитеља/другог законског заступника за упис детета у њихову (одређену) школу. На овај начин школа ће оквирно знати број ученика првог разреда у школској 2020/2021. години. Такође, родитељи будућих првака остварују комуникацију са школом у коју ће касније бити уписано њихово дете. Уколико родитељ и не искаже заинтересованост, на овај начин, не доводи се у питање упис детета у први разред основне школе.

Након дефинисања уписа од стране Министарства просвете, науке и технолошког развоја, родитељима који су преко ове услуге исказивали интересовање електронском поштом биће послата нотификација о датуму уписа у основну школу.

На Порталу еУправа, по дефинисању датума уписа у основну школу, биће доступна услуга еЗаказивање термина за упис и тестирање. Она ће омогућити родитељима да једним одласком у школу заврше све активности везане за упис детета у школу. Преко апликације еУпис извршиће се повлачење података о ученику (из матичне књиге рођених, евиденције пребивалишта и из ИЗИС-а о обављеном лекарском прегледу) и упис. Након уписа детета у школу, психолог, односно педагог школе вршиће испитивање детета.

Информације, обавештења и упутства у вези са Уписом првака школске 2020/2021. године можете пратити на фејсбук страници школе и на нашем сајту.

За додатна питања,

можете слати мејл на следеће адресе:

школски мејл:   skolaljubanesic@gmail.com

мејл директора школе:   zeljkoant76@gmail.com

можете контактирати:

школу: 019/442-416 (од 09:00 до 12:00)

секретара: 064/286 32 11

директора: 064/377 24 10

можете слати СМС поруке:

секретару: 064/286 32 11

директору: 064/377 24 10

Хвала на разумевању и поверењу.

• Потребна документација за упис је:

• Извод из матичне књиге рођених (школа повлачи електронским путем);

• Уверење о пребивалишту (школа повлачи електронским путем);

• Лекарско уверење (чекамо даља упутства због ситуације у земљи, претходно обавештење је било да ће се и лекарско уверење повлачити електронским путем);

• Уверење о завршеном припремном предшколском програму (чекамо даља упутства због ситуације у земљи, претходно обавештење је било да ће се и Уверење о завршеном припремном предшколском програму повлачити електронским путем);